Dzisiaj jest: 5.8.2021, imieniny: Emila, Karoliny, Kary

Copywriting, tworzenie treści

Tematy związane z pisaniem tekstów reklamowych: artykuły sponsorowane, teksty branżowe, poszukiwanie twórców treści, tworzenie opisów firm, usług, produktów.
Dodaj odpowiedź

Tworzenie tekstów

rozpoczęty 3 lata temu przez Polok
2018-12-03 14:39 57%
Mam do Was pytanie: Czy tworzycie teksty dla swoich produktów, usług sami, czy korzystacie z pomocy firm zewnętrznych? Freelancerów? Zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać. Umiem sprzedawać, niestety nie umiem pisać w sposób przyciągający uwagę. Dziękuję za pomoc.
odpowiedziano 3 lata temu przez KamilZET
2018-12-05 10:29 60%
U mnie w firmie zawsze zlecamy teksty zewnętrznej firmie np agencji medialnej zajmującej się tym profesjonalnie

Opisy towarów piszemy sami na podstawie danych producenta, kupujemy artykuły sponsorowane i interes się kręci
odpowiedziano 3 lata temu przez MarketerMirek
2018-12-12 13:07 55%
Cześć Panowie,

Zajmuję się tworzeniem artykułów i powiem tak: szukaj freelancera, zapłacisz taniej :) Nie wybieraj nigdy pierwszego lepszego bo odbije Ci się to czkawką. Dobry tekst = wyższa stawka. Jakbyś potrzebował info o przeciętnych stawkach to daj znać.
odpowiedziano 3 lata temu przez Polok
2018-12-13 16:48 55%
Dziękuję Wam za pomoc...
Tak też muszę zrobić samemu z tym nie podołam bo mam pomysły tylko z pisaniem są kłopoty. Drogo wychodzi taka zabawa? Może lepiej kogoś na stałe zatrudnić jakby był sprawdzony? Wtedy i opisy produktów mógłby pisać często się z tym nie wyrabiam i siedzę po godzinach. Byłby wtedy kłopot z głowy. Podajcie stawki jak znacie bo nie wiem ile to pochłonie pieniedzy...
odpowiedziano 3 lata temu przez KamilZET
2018-12-20 11:30 55%
Pytasz o stawki, a więc tak:

Nie otrzymasz jednej kwoty dla każdego tekstu:

1. Cena zależy od Twoich potrzeb: proste, lifestylowe teksty będą tanie. Te profesjonalne już swoje kosztują.
2. Przeciętny tekst lifestylowy to kwota od około +/- 10 zł w górę
3. Dobrej jakości tekst branżowy to kwota często powyżej 100 zł

Moim zdaniem jeżeli jest to duża firma to inwestujcie w agencję medialną i będzie spokój. Jak mówimy o małej lub średniej działalności to według mnie lepiej zatrudnić od tego jednego człowieka. Często wyjdzie Cię to miesięcznie taniej, niż miałbyś korzystać z oferty przeliczanej na teksty. Zapłacisz mniej, a efekt będzie podobny. Wtedy normalna umowa i praca 8 godzin dziennie, jak sobie to przeliczysz to w efekcie uzyskasz znacznie niższą stawkę za copwywriting niż wyszłoby to przy zlecaniu różnych tekstów. Musisz tylko uzbroić się w cierpliwość i poszukać w okolicy osób zajmujących się tworzeniem tekstów. Wszystko jak mówiłem zależy od Twoich potrzeb. Jak teksty okazyjne to zlecenie firmie, jak cały czas chceś coś na firmowych stronach to jedna osoba na pełen etat będzie znacznie bardziej ekonomiczna.
odpowiedziano 3 lata temu przez Banksy
2019-01-02 10:27 58%
Zrób tak jak mówi KamilZET i będziesz zadowolony. Wracając do tych stawek powyższych to są one dla mnie mocno indywidualną sprawą. Pamiętaj, że w większym mieście cenią się wyżej pod kątem pieniędzy za tą samą pracę jak w mniejszym mieście.

A no i wcale najtańsza oferta nie będzie najlepsza. To tak jak z wygrywającymi przetargi...najtańsza oferta, a potem inwestycja stoi lub jest do poprawki.
odpowiedziano 3 lata temu przez Polok
2019-01-11 14:19 56%
Wszystko fajnie tylko: Gdzie mam szukać takich osób tworzących teksty? Stron indywidualnych jest dużo, a ja potrzebowałbym kogoś na miejscu?
Agencja reklamowa raczej w rachubę nie wchodzi skoro tak bo po pierwsze drożej mnie to wyniesie w skali miesiąca, a po drugie u mnie w mieścinie nie ma nikogo zajmującego się tym. U mnie bez rozmowy z drugim człowiekiem na bieżąco się nie obejdzie...
odpowiedziano 3 lata temu przez Banksy
2019-01-21 14:41 56%
Hmmm....
Ja bym zrobił tak - wejdź na jakiś lokalny portal - dodaj ogłoszenie o pracę i czekaj na zgłoszenia.
Często jest tak, że ludzie po dziennikarstwie lub ze zwykłym talentem w pisaniu szukają pracodawcy.

Na rozmowie wywnioskujesz z kim masz do czynienia, potem zlecisz jakieś proste i średnio złożone teksty "na próbę" i zobaczycz kogo z kandydatów wybrać.

Uwierz, że na rynku są tacy ludzie. Tylko nikt po nich nie sięga przez brak ogłoszeń o pracę. Nie każdy copywriter będzie miał swoją indywidualną stronę, dlatego ogłoszeniem możesz wyłowić kogos z tłumu :] 
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.