Dzisiaj jest: 26.6.2022, imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Jak wybrać skuteczną lokalizację billboardu?

Dodano: 3 lata temu Czytane: 1317

Umieszczenie bilbordu w odpowiednim miejscu jest niezwykle istotną częścią każdej inwestycji w przydrożną reklamę. W końcu od tego zależy biznesowy sukces billboardu.

Jak wybrać skuteczną lokalizację billboardu?
Umieszczenie bilbordu w odpowiednim miejscu jest niezwykle istotną częścią każdej inwestycji w przydrożną reklamę. W końcu od tego zależy biznesowy sukces billboardu, który będzie przyciągał wzrok przechodniów, a tym samym zapewniał nam dostęp do nowych klientów.

Jeżeli chcemy uzyskać jak najlepszą skuteczność naszej reklamy powinniśmy zadbać o atrakcyjną lokalizację. Wśród wyznaczników skutecznego docierania do klienta poprzez billboard znajdziemy m.in.:

- umieszczenie reklamy w uczęszczanym miejscu, w centrach dużych miast (powyżej 6 – 7 tysięcy mieszkańców). Billboardy mogą znajdować się w okolicach blokowisk, osiedli domów jednorodzinnych, czy w pobliżu uczęszczanych skwerów;
- zlokalizowanie szyldów przy głównych drogach, rondach, skrzyżowaniach i wszędzie tam, gdzie przemieszcza się duża liczba pojazdów i pieszych;
- umiejscowienie przy budynkach, gdzie znajdują się liczne skupiska różnych grup społecznych: galerie handlowe, supermarkety, stacje benzynowe;
- zapewnienie odpowiedniej widoczności reklamy przez 24 godziny na dobę. Zastosowanie oświetlenia i umieszczenie bilbordu w miejscu, które nie będzie zasłonięte.
- w przypadku firm znajdujących się nieco na uboczu warto stosować szyldy informujące o ich istnieniu z odległością, którą trzeba przebyć, aby dostać się na miejsce np. serwis aut – 1000 metrów.

Dodatkowo warto pamiętać o prowadzeniu reklamy w sposób możliwie niedokuczliwy dla lokalnych środowisk mieszkańców danego terenu. Chodzi tu nie tylko o zapewnienie niezbędnego bezpieczeństwa w postaci przymocowana billboardu, lecz także niezasłanianie reklamą okien domów, nieutrudniania widoczności znaków drogowych.
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.